Brumer Illusion 8.1 praktické zkušenosti

Posted on

Po dvou letech zoufalých pokusů jsem se včera dostal konečně k plug-inu Brumer Illusion po kterém toužím více než 4 roky. Je to to takový paradox, nemám moc rád softwarové úpravy pomocí předpřipravených “dávek”, ale kvůli Brumer Illusion  udělám výjimku.

Samotný plug-in je poskytován v speciálním licenčním režimu. Běžně koupit nejde. Plug-in jsem získal od Martina Kozáka, bohužel to nebylo zadarmo jak jsem si bláhově myslel, ale plug-in je doma.  Hledat na Warezu důrazně nedoporučuji, instalace které se tam vyskytují jsou zavirované a nefunkční. Zájemce o tento plug-in upozorňuji, že v licenčních podmínkách je klausule, že program mohu poskytnout jednomu dalšímu fotografovi za libovolnou cenu a že již tak dnes ráno stalo a nemohu tedy plug-in poskytnout dalšímu zájemci. Přeji Radku Burdovi pěkné pořízení. Mimochodem … Radka jsem nalákal somálskou ženou níže, také chce mít pěkné fotografie z této země, kterou má tak moc rád.

Test první – portrét

Portrét je taková klasika. Nevím co k tom dále napsat, snad jenom poukázat jak decentně se Blumer vypořádal s pozadím a k diskuzi je proč odretušoval onu pihu na nose pouze na posledním snímku. Čas zpracování se pohyboval okolo 12-15s na běžné počítačové sestavě a 12 Mpix RAW.

Originální snímekBrumer Illusion 8.1, nastavení “W/P/S20/5/12”
  
Brumer Illusion 8.1, nastavení “W/P/S5/7/11”Brumer Illusion 8.1, nastavení “W/P/S0/1/4”

Test druhý – retuš

Pro test retušovacího engine jsem zvolil náročnou pleť, je zřejmé, že běžná použití bude v mnohem menší míře. Somálská žena omládla o 11 let. Všimněte si jak se Brumer vypořádal s krkem. Krk je velmi složitá věc, Helena Vondráčková by mohla vyprávět. Čas zpracování 38s.

Brumer Illusion 8.1, nastavení “W/P/R/40/0,78

Závěr

10 let vývoje je prostě vidět. Vnitřní logika engine  byla mnoho let “krmena” snímky “před a po”, takže program měl šanci naučit se jak se to správně “dělá”. A naučil se to dobře.

2 Replies to “Brumer Illusion 8.1 praktické zkušenosti”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *